visibility Szybki podgląd

V-One Orkisz Premium 0.5 L

95,00 zł

Stan magazynu:

961

Duży

Wódka orkiszowa Premium to czysty trunek z najwyższej półki.

Wódka orkiszowa Premium

Wódka orkiszowa Premium to czysty trunek z najwyższej półki, który można znaleźć w menu koktajlbarów i restauracji. Nierzadko pojawia się także na eventach degustacyjnych w towarzystwie whisky czy koniaku. W procesie produkcji przemyślany został nie tylko jej skład, ale i opakowanie. Elegancka butelka podkreśla ekskluzywny charakter trunku, dzięki czemu nadaje się on również na prezent. Jeżeli natomiast chodzi o walory smakowe wódki orkiszowej, to zapewne przypadnie ona do gustu osobom ceniącym subtelny i łagodny smak alkoholu, uzyskiwany na drodze powolnej destylacji. Uwagę warto zwrócić także na wyjątkowy aromat trunku. Po otworzeniu butelki dosyć wyraźnie wyczuć możemy przyjemny zapach zboża. Na III Warsaw Spirits Competention uhonorowana medalem Double Gold. Poj. 0.5 l, 0.7 l., 1.75 l., zaw.alk. 40%.

Jako producent wódki orkiszowej klasy Premium zalecamy podawać ją w temperaturze pokojowej lub delikatnie schłodzoną. Alkoholi luksusowych nie trzeba bowiem mrozić w celu wydobycia z nich właściwości smakowych. Z racji, że są one tworzone z surowców jedynie wysokiej jakości, nie wywołują uczucia pieczenia.

Wódka z orkiszu – czyli z czego?

Wódka z orkiszu to alkohol produkowany na bazie pszenicy z rodziny wiechlinowatych. Zboże to pochodzi z upraw, zakładanych najczęściej na obszarach wolnych od powodzi. Wykazuje wysoką zdolność adaptacyjną. Dla pełnego i bujnego wzrostu nie wymaga stosowania pestycydów. Orkisz jest bowiem dosyć oporny na chwasty czy grzyby i nie przyciąga do siebie szkodliwych owadów. Wzrasta powoli, ale bez modyfikacji genetycznych. W przemyśle spożywczym wykorzystywany jest ze względu na wartości odżywcze, natomiast w produkcji alkoholu znajduje zastosowanie jedynie ze względu na charakterystyczny smak i aromat. Znajdziemy go w składzie nie tylko trunków czystych, ale i nie jednej wódki owocowej, dodawanej często do kolorowych drinków.

Producent wódki

0.5l.
0.7l.
1.75l.

Producent wódki kraftowej

Orkisz

Przepisy:

Orkisz Sour
Składniki
  • 40 ml V-One Orkisz
  • 20 ml sok z limonki
  • 15 ml syrop cukrowy
  • 15 ml białko
  • 2 D Angostura
Wykonanie
Wszystkie składniki przelej do shakera i wstrząśnij bez lodu. Następnie dodaj lód i wstrząśnij raz jeszcze. Całość przelej do szklanki typu old fashioned z kostkami lodu.

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.